ať víme, jak to na našem webu žije?

Odbor kancelář ředitele

Projekt Posilování institucionální kapacity a efektivnosti KÚ LK

PIKE

PROJEKT POSILOVÁNÍ INSTITUCIONÁLNÍ KAPACITY A EFEKTIVNOSTI KRAJSKÉHO ÚŘADU LIBERECKÉHO KRAJE (reg. číslo CZ.1.04/4.1.00/42.00006)

Realizován v letech 2010 - 2012

Záměrem projektu, na který získal krajský úřad finanční prostředky z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, bylo zvýšit schopnost úřadu - jako organizace orientované na služby poskytované veřejnosti - efektivně řídit svůj provoz (procesy), plánovat a alokovat své zdroje (strategie), účinně plnit úkoly (projekty) a získávat včasnou a komplexní sebereflexi (CAF), a to vše se zapojením svých zaměstnanců (vzdělávání). Aktivity byly formulovány tak, aby reflektovaly Hexagon Veřejné správy, který je tvořen vrcholy: legislativa, organizace, úředník, občan, finance a technologie.

Projekt pod vedením interního realizačního týmu byl určen zaměstnancům krajského úřadu, byl pro ně příležitostí získat základy vědomostí ve výše zmíněných oblastech a aplikovat je v praxi. Pro vybrané menší skupiny byl projekt zároveň příležitostí aktivně se podílet na vytváření takových řešení, která bude úřad nadále rozvíjet a využívat. Cíle byly dosaženy kombinací vzdělávání, poradenství a aktivního zapojení účastníků.

Efektem, kterého by měl projekt dosáhnout, je praktická implementace procesního řízení jako běžné součásti práce úřadu na všech úrovních, projektového řízení ve formě umožňující efektivní realizaci záměrů, strategického plánovaní coby jednoho z řady klíčových procesů a využití sebereflexe s pomocí CAF k nastartování procesu trvalého zlepšování.

TENTO PROJEKT BYL FINANCOVÁN Z EVROPSKÉHO SOCIÁLNÍHO FONDU PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST A ZE STÁTNÍHO ROZPOČTU ČR